Kancelaria Kondracki Celej doradza funduszowi bValue.vc przy inwestycjach w polskie startupy o łącznej wartości ponad 10 mln złotych

Kancelaria Kondracki Celej doradzała funduszowi venture capital bValue przy utworzeniu nowego wehikułu inwestycyjnego – bValue Unicorns oraz przy jego inwestycjach o wartości ponad 10 mln złotych w trzy dynamicznie rozwijające się polskie startupy: Callpage, JobSquare oraz Shoplo. bValue Unicorns zostało utworzone ze wsparciem udzielonym przez Krajowy Fundusz Kapitałowy.

Innowacyjne startupy, którym bValue udzielił wsparcia kapitałowego w ramach zrealizowanych transakcji inwestycyjnych to znane na rynku:

  • CallPage – wtyczka do stron internetowych, która umożliwia kontakt z potencjalnym klientem w mniej niż 30 sekund (działa m.in. na stronie znanylekarz.pl);
  • Jobsquare  – innowacyjna polska aplikacja, która rewolucjonizuje sposób poszukiwania pracy tymczasowej;
  • Shoplo – platforma pozwalająca użytkownikom na uruchomienie własnego sklepu internetowego.

bValue to fundusz venture capital, którego współzałożycielem i zarządzającym jest Maciej Balsewicz, a inwestorami są m.in. Rafał Brzoska (inPost), Tomasz Misiak i Tomasz Hanczarek (WorkService) oraz Marian Owerko (Bakalland).

Cieszę się, że fundusz bValue, w który inwestuje grupę czołowych biznesmenów w Polsce, zdecydował się powierzyć nam doradztwo prawne przy swoich pierwszych inwestycjach. Dzięki specyficznemu doświadczeniu, jakie posiadamy w zakresie kompleksowej obsługi funduszy venture capital oraz startupów, w bardzo krótkim czasie doprowadziliśmy do sfinalizowania tego złożonego projektu, obejmującego trzy niezależne od siebie transakcje, powiedział Rafał Celej, partner kancelarii Kondracki Celej, który reprezentował fundusz.

Contact

Rotate your device to view our website