Marcin Kondracki jest partnerem zarządzającym kancelarii Kondracki Celej, liderem praktyki prawa karnego. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie jako obrońca oraz pełnomocnik pokrzywdzonych w postępowaniach karnych i dyscyplinarnych przed samorządami zawodowymi profesji zaufania publicznego.
Prowadzi sprawy z zakresu prawa karnego, w tym prawa karnego gospodarczego (tzw. white-collar crimes) oraz karnego-skarbowego. Posiada szerokie doświadczenie w zakresie doradzania klientom w sferze związanej z odpowiedzialnością karną, reprezentując zarówno podmioty gospodarcze jak i osoby fizyczne (członków organów podmiotów gospodarczych), w szczególności w sprawach o oszustwa, wyłudzenia, działanie na niekorzyść spółki, sprawach korupcyjnych, cyberprzestępczości i wielu innych. Reprezentuje również szereg podmiotów występujących w charakterze pokrzywdzonych w sporach wynikających z popełnienia przestępstw na ich szkodę. Zajmuje się także doradztwem klientom korporacyjnym w sytuacjach kryzysowych w kwestiach ograniczania ryzyka popełniania przestępstw gospodarczych.
Marcin Kondracki jest wykładowcą prawa karnego i procedury karnej przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Był Zastępcą Rzecznika Dyscyplinarnego Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie oraz Sędzią Sądu Dyscyplinarnego Izby Warszawskiej, a także członkiem komisji szkolenia aplikantów adwokackich. Obecnie pełni funkcję Sędziego Wyższego Sądu Dyscyplinarnego.
Marcin Kondracki od 2019 r. jest wyróżniany w rankingu The Legal 500, jako leading individual w kategorii white-collar crime w Polsce, a w 2024 r. został wyróżniony jako rekomendowany prawnik w Prawie karnym dla biznesu w XXI Rankingu Kancelarii Prawniczych "Rzeczpospolitej".
Rafał Celej jest partnerem w Kondracki Celej oraz liderem praktyki prawa spółek oraz transakcyjnej. Posiada ponad trzynastoletnie doświadczenie transakcyjne.
Doradza wiodącym polskim i międzynarodowym funduszom Venture Capital oraz spółkom technologicznym w szerokim spektrum zagadnień związanych z prawem spółek i prawem handlowym, w szczególności, przy inwestycjach Venture Capital, wyjściach inwestycyjnych, fuzjach i przejęciach, oraz sprawach związanych z ładem korporacyjnym.
Rafał jest rekomendowanym prawnikiem w prestiżowym rankingu Chambers FinTech Legal. W 2024 r. został uznany za Lidera w kategorii Prawo handlowe, korporacyjne, fuzje i przejęcia, a także otrzymał rekomendację w kategorii private equity w XXII Rankingu Kancelarii Prawniczych "Rzeczpospolita".
Został również wyróżniony nagrodzą specjalną w prestiżowym konkursie „Rising Stars” organizowanym przez Dziennik Gazeta Prawna.
Jest wielokrotnym gościem i prelegentem konferencji poświęconych nowym technologiom oraz rynkowi Venture Capital w Polsce, takich jak LSE Polish Economic Forum (Londyn), Poland 2.0 (Londyn), European Startup Days (Katowice), Venture Days (Gdańsk), czy Wolves Summit.
Adam Domański jest partnerem oraz adwokatem w zespole prawa karnego kancelarii Kondracki Celej oraz członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie. Specjalizuje się w prawie karnym, w tym prawie karnym gospodarczym i karno-skarbowym, a także postępowaniach dyscyplinarnych i regulacyjnych prowadzonych przez właściwe organy samorządów zawodowych oraz organy nadzoru.
Adam kieruje zespołem dedykowanym obsłudze firm audytorskich i biegłych rewidentów w zakresie spraw regulacyjnych, a także związanych z nimi postępowań dyscyplinarnych i administracyjnych. Reprezentuje klientów przez Polską Agencją Nadzoru Audytowego, organami samorządu zawodowego oraz w postępowaniach sądowych i sądowo-administracyjnych związanych z działalnością regulowaną. W praktyce white-collar crime występuje również w charakterze obrońcy klientów Kondracki Celej oraz w charakterze pełnomocnika pokrzywdzonych, reprezentując ich przed organami ścigania i sądami wszystkich instancji.
Prowadzi także obsługę klientów korporacyjnych w sprawach związanych z czynami zabronionymi lub mitygacją zagrożeń ich popełnienia, w szczególności przez członków organów podmiotów gospodarczych.
Adam Domański jest wyróżniany jako rekomendowany prawnik w kategorii white-collar crime w rankingu The Legal 500 od 2021 roku.
Z Kancelarią jest związany od początku jej istnienia.
Karolina Piotrowska-Andryszczyk jest starszym prawnikiem w praktyce Transakcyjnej oraz Prawa Spółek w kancelarii Kondracki Celej.
Doradza wiodącym polskim i międzynarodowym funduszom VC oraz spółkom technologicznym w szczególności, przy inwestycjach venture capital, wyjściach z inwestycji.
W codziennej praktyce świadczy bieżące doradztwo na rzecz założycieli startupów, inwestorów i funduszy VC. Wspiera również klientów w ramach postępowań przed KNF.
Uczestniczyła w szeregu badań due diligence, udzielała porad w zakresie bieżącej obsługi korporacyjnej międzynarodowym grupom spółek, a także doradzała w zakresie restrukturyzacji spółek zagranicznych.
Przed dołączeniem do kancelarii Kondracki Celej współpracowała z międzynarodową kancelarią prawną GIDE. Doświadczenie zawodowe zdobywała również w kancelariach prawnych świadczących doradztwo prawne z zakresu prawa spółek i prawa handlowego.
Arkadiusz Klejnowski jest adwokatem i starszym prawnikiem w praktyce Transakcyjnej oraz Prawa Spółek w kancelarii Kondracki Celej.
Doradza wiodącym polskim i międzynarodowym funduszom venture capital oraz spółkom technologicznym w szerokim spektrum zagadnień związanych z prawem spółek i prawem handlowym, w szczególności, przy inwestycjach venture capital, wyjściach z inwestycji oraz fuzjach i przejęciach.
Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z fuzjami oraz przejęciami oraz transakcjami venture capital, jak również z ładem korporacyjnym, finansowaniem dłużnym oraz programami motywacyjnymi (ESOP). Ponadto, doradza klientom we wszelkich typach transakcji na udziałach i aktywach, joint venture, transakcjami zbycia i innymi formami restrukturyzacji podmiotów, a także świadczy bieżącą pomoc w sprawach związanych z prawem spółek, prawem handlowym oraz prawem IT i własności intelektualnej.
Zanim dołączył do zespołu, zajmował się transakcjami VC w warszawskiej kancelarii oraz wcześniej pracował w amerykańskiej kancelarii zajmującej się transakcjami na rynku VC, w tym w szczególności obejmującymi inwestycje w spółki z okręgu CEE przez inwestorów z Doliny Krzemowej.
Kacper Oleksy jest starszym prawnikiem, adwokatem w praktyce prawa karnego i sporów sądowych kancelarii Kondracki Celej. Specjalizuje się w prowadzeniu spraw karnych, w tym w prawie karnym gospodarczym, zarówno w charakterze obrońcy, jak i pełnomocnika pokrzywdzonego.
Jego dotychczasowe, kilkuletnie doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. prowadzenie spraw karnych dotyczących niegospodarności, oszustw na rynku finansowym, przestępstw z ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, przestępstw urzędniczych, a także przestępstw pospolitych. Doradza ponadto podmiotom gospodarczym w zakresie compliance, w tym wspiera je w przygotowaniu wewnętrznych polityk, procedur oraz prowadzenia śledztw wewnętrznych.
Oprócz prawa karnego, jego doświadczenie obejmuje sprawy cywilne, w tym przede wszystkim sprawy gospodarcze z zakresu zwalczania nieuczciwej konkurencji. Ma również doświadczenia w różnych sprawach administracyjnych i podatkowych.
Poza pracą zawodową, Kacper Oleksy poświęca się pracy naukowej. W latach 2016-2020 odbywał studia doktoranckie na Wydziale Prawa i Administracji UW, zwieńczone obroną w listopadzie 2020 r. pracy doktorskiej poświęconej kompensacji szkód w prawie i procesie karnym. Ma na koncie kilka publikacji naukowych w czasopismach i pracach zbiorowych. Prowadzi również zajęcia dydaktyczne dla studentów prawa Uniwersytetu Warszawskiego z postępowania karnego.
Maria Kozłowska jest adwokatem specjalizującym się w sprawach karnych, ze szczególnym uwzględnieniem spraw karnych gospodarczych. Zdobywała doświadczenie w dużej, renomowanej kancelarii, działając jako obrońca oraz pełnomocnik pokrzywdzonych w postępowaniach karnych.
Doradza klientom korporacyjnym w kwestiach odpowiedzialności podmiotów zbiorowych i mitygowania ryzyk prawnokarnych.
Ponadto specjalizuje się w zagadnieniach związanych z compliance. Wdraża wewnętrzne procedury i polityki w spółkach, w tym w szczególności kodeksy etyki, polityki przeciwdziałania korupcji oraz zgłaszania nieprawidłowości i prowadzenia wewnętrznych postępowań wyjaśniających, a także szkoli pracowników z ich zakresu. Prowadzi wewnętrzne postępowania wyjaśniające w spółkach w związku z podejrzeniem nieprawidłowości.
W 2021 roku została wyróżniona w rankingu The Legal 500.
Od początku aplikacji adwokackiej jest zaangażowana w działalność samorządu adwokackiego. Obecnie jest sekretarzem Komisji Aplikacji Adwokackiej Naczelnej Rady Adwokackiej oraz członkiem Komisji Szkolenia Aplikantów Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, a także opiekunem 3 roku aplikantów.
Do Kancelarii dołączyła w 2022 r.
Patrycja Smoleń jest adwokatem w zespole prawa karnego Kancelarii Kondracki Celej. Swoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywała w renomowanych warszawskich kancelariach, reprezentując Klientów głównie w sprawach karnych na każdym etapie postępowania, zarówno jako obrońca, jak również pełnomocnik pokrzywdzonego. W trakcie swojej dotychczasowej praktyki reprezentowała klientów indywidualnych oraz spółki i ich przedstawicieli.
Brała również udział w prowadzeniu spraw cywilnych, w szczególności z zakresu ochrony dóbr osobistych.
W kancelarii Kondracki Celej jest odpowiedzialna za obsługę firm audytorskich i biegłych rewidentów w zakresie postępowań regulacyjnych i administracyjnych oraz reprezentację Klientów Kancelarii w postępowaniach dyscyplinarnych prowadzonych przez organy samorządu zawodowego. Wspiera zespół Kancelarii również w zakresie prowadzenia spraw karnych.
Weronika Dąbrowska jest radcą prawnym z doświadczeniem zawodowym w doradztwie prawnym na rzecz spółek, w szczególności w zakresie ładu korporacyjnego. Doradza w transakcjach M&A, takich jak fuzje, przejęcia, podziały i restrukturyzacje oraz przygotowuje dokumentację transakcyjną. Weronika doradza zarządom, radom nadzorczym i wspólnikom oraz świadczy pomoc prawną w rozwiązywaniu sporów korporacyjnych. Specjalizuje się w sporządzaniu i negocjowaniu umów, ze szczególnym uwzględnieniem umów związanych z transakcjami fuzji i przejęć: umów wspólników, umów inwestycyjnych, SPA w transakcjach typu share deal, asset deal, ESOP oraz umów IT. Weronika posiada również doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych i reprezentowaniu klientów w postępowaniach sądowych. Ukończyła z wyróżnieniem aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.
Monika Twerdochlib jest radcą prawnym przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Współpracę z Kancelarią rozpoczęła w 2020 roku, wcześniej doświadczenie zdobywała w kancelarii adwokackiej, notarialnej oraz dziale prawnym jednego z funduszów inwestycyjnych w Warszawie.
Zainteresowania skupia wokół obszaru prawa gospodarczego. Uczestniczy w transakcjach Venture Capital, obsłudze prawnej alternatywnych funduszy inwestycyjnych oraz w bieżącej obsłudze korporacyjnej spółek.
Angelika Bednarz jest adwokatem w zespole prawa karnego Kondracki Celej.
Ma doświadczenie w prowadzeniu postępowań karnych, zwłaszcza z zakresu prawa karnego gospodarczego oraz sprawami związanymi z cyberbezpieczeństwem, w tym dotyczącymi tzw. phishingu, oszustw typu business e-mail compromise.
Zajmuje się również postępowaniami dyscyplinarnymi i regulacyjnymi prowadzonymi przez właściwe organy samorządów zawodowych oraz organy nadzoru.
Hanna Pereta jest prawniczką w zespole prawa karnego Kondracki Celej. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, który ukończyła z wyróżnieniem. Od 2023 roku aplikantka adwokacka, członkini Izby Adwokackiej w Warszawie. Działa w praktyce prawa karnego i sporów sądowych Kancelarii. Do kręgu jej zainteresowań należą również zagadnienia dotyczące ochrony praw człowieka, w szczególności prawne aspekty przeciwdziałania mowie nienawiści.
Wspiera zespół Kondracki Celej także w obsłudze firm audytorskich oraz biegłych rewidentów, zajmując się postępowaniami regulacyjnymi i administracyjnymi.
Filip Krzysztofczyk jest prawnikiem w zespole prawa karnego Kondracki Celej. Absolwent Wydziału Prawa Akademii Leona Koźmińskiego. Od 2023 roku aplikant adwokacki, członek Izby Adwokackiej w Warszawie. Działa w praktyce prawa karnego i sporów sądowych Kancelarii. Do kręgu jego zainteresowań należą również zagadnienia dotyczące przyczyn i motywów popełniania przestępstwa, a także osobowości oraz psychiki sprawców. W wolnych chwilach lubi czytać literaturę kryminalną.
Wspiera zespół Kondracki Celej także w obsłudze firm audytorskich oraz biegłych rewidentów, zajmując się postępowaniami regulacyjnymi i administracyjnymi.
Gabriela Lewicka jest aplikantką adwokacką, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Spektrum prawniczych zainteresowań koncentruje wokół prawa spółek, szeroko rozumianego prawa handlowego oraz legal design. W codziennej praktyce stanowi wsparcie prawników przy transakcjach.
Bruno Ochman jest prawnikiem w praktyce Transakcyjnej oraz Prawa Spółek w kancelarii Kondracki Celej. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Prawa Amerykańskiego współtworzone przez Emory University. Spektrum prawniczych zainteresowań koncentruje wokół prawa spółek, szeroko rozumianego prawa handlowego oraz transakcji fuzji i przejęć. Przed dołączeniem do zespołu zdobywał doświadczenie w międzynarodowych kancelariach prawnych, gdzie zajmował się transakcjami M&A oraz prawem nieruchomości.
Magdalena Dziubczyk jest adwokatem, of counsel w kancelarii Kondracki Celej. Specjalizuje się w obsłudze postępowań spornych z udziałem przedsiębiorców, ze szczególnym uwzględnieniem sporów korporacyjnych oraz zagadnieniach dotyczących prawa własności intelektualnej, w szczególności prawa autorskiego, prawa prasowego i ochrony dóbr osobistych. Zastępuje Klientów na wszystkich etapach postępowania sądowego: w postępowaniach zabezpieczających, rozpoznawczych i egzekucyjnych. Doradza także Klientom w zakresie oceny ryzyk procesowych związanych z podejmowanymi przez nich działaniami oraz planowanymi transakcjami.
Doświadczenie zawodowe zdobywała w warszawskich kancelariach oraz w ramach pracy w sądach powszechnych.
Prowadzi szkolenia z zakresu ochrony dóbr osobistych oraz wykłady dla studentów Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na Wydziale Turystyki i Rekreacji z zakresu prawa własności intelektualnej i prawa w turystyce.
Przemysław Wrzesiński wspiera kancelarię Kondracki Celej w kwestiach dotyczących przetwarzania danych osobowych. Opracowuje niezbędną dokumentację, wdraża właściwe procedury dostosowane do potrzeb danej organizacji, a także tłumaczy najtrudniejsze zagadnienia RODO w sposób jasny i przejrzysty.
Doświadczenie zawodowe zdobywał współpracując przez lata z różnymi podmiotami we wczesnych etapach ich funkcjonowania. Pomagał im planować wewnętrzne procesy, w celu ich optymalizacji i dostosowania do obowiązującego prawa. Wielokrotnie przygotowywał dokumentację wewnętrzną podmiotów, a także wzory dokumentów niezbędnych do ich bieżącego funkcjonowania.
Obecnie zajmuje się problematyką przetwarzania danych osobowych. Pełni funkcję Inspektora Ochrony Danych osobowych w kilku organizacjach, przeprowadza szkolenia z RODO, wspiera organizacje przy tworzeniu struktur czy optymalizacji ich procesów.
Współpracuje z podmiotami, które cenią szybkie i skuteczne mechanizmy służące do realizacji swoich przedsięwzięć gospodarczych.
Joanna Włoch jest biegłym rewidentem i członkiem ACCA. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w audycie i doradztwie dla instytucji finansowych. Swoją karierę rozwijała w EY, Deloitte oraz Mazars, gdzie przeszła pełną ścieżkę kariery od asystenta do partnera.
Prowadziła badania sprawozdań finansowych największych instytucji finansowych w Polsce, w tym kluczowych banków i bankowych grup kapitałowych. Jej doświadczenie to także projekty z obszaru przejęć i połączeń oraz doradztwa rachunkowego.
Przez wiele lat prowadziła także warsztaty i szkolenia dla szerokiego wachlarza podmiotów, w tym organów nadzorczych, obejmujące zarówno tematy rachunkowe, jak i stricte z zakresu standardów wykonywania zawodu biegłego rewidenta.
Zakres świadczonych usług w ramach transakcji Venture Capital obejmuje doradztwo przy:
Kancelaria była wielokrotnie rankingowana w kwartalnych PitchBook Global League Tables, jako jeden z najaktywniejszych doradców prawnych Venture Capital w Europie.
W latach 2020, 2022, 2023 i 2024 otrzymaliśmy prestiżową nagrodę Doradca Prawny Roku - Venture Capital w konkursie Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK).
Wybrane transakcje:
Nasze wsparcie obejmuje między innymi:
Wspieramy klientów także w zakresie nowych technologii oraz branży IT pomagając przy wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań na podstawie obowiązującego prawa, a także przy przygotowywaniu i negocjowaniu kontraktów IT.
Świadczymy kompleksowe usługi przy transakcjach fuzji i przejęć, w tym przy:
Nasi prawnicy zdobywali doświadczenie, doradzając wielu podmiotom, w szczególności startupom technologicznym, inwestorom Venture Capital oraz aniołom biznesu. Występowali po stronie sprzedających, kupujących oraz spółek będących przedmiotem transakcji. Doradzali w transakcjach transgranicznych i multijurysdykcyjnych, jak również w transakcjach lokalnych.
Wybrane transakcje
Nasze usługi obejmują m.in.:
Nasze usługi obejmują m.in.:
Świadczymy usługi prawne w zakresie:
Świadczymy usługi prawne w zakresie:
Wspieramy przy konstruowaniu i negocjowaniu umów przeniesienia praw autorskich oraz umów licencyjnych.
Reprezentujemy klientów m.in przed Urzędem Patentowym i Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO).
W tym zakresie oferujemy:
Wielokrotnie reprezentowaliśmy również podmioty gospodarcze pokrzywdzone na skutek przestępstw popełnionych na ich szkodę, zarówno przez osoby działające wewnątrz ich struktury, jak i osoby trzecie.
W tym zakresie oferujemy:
Nasi prawnicy posiadają bogate doświadczenie w zakresie negocjacji, arbitrażu i reprezentowania klientów przed sądami polubownymi oraz powszechnymi, jak również w zakresie prowadzenia mediacji.
Kancelaria prowadziła wiele istotnych postępowań spornych na rzecz klientów m.in. z branży przemysłowej, spożywczej, transportowej, handlu, ubezpieczeń, a także z branży nieruchomościowej.
W tym zakresie oferujemy:
Nasi prawnicy uczestniczą w postępowaniach kontrolnych oraz postępowaniach regulacyjnych prowadzonych przeciwko klientom korporacyjnym – m. in. z branży farmaceutycznej, firmom audytorskim oraz instytucjom finansowym – które pozostają pod nadzorem organów państwowych oraz samorządowych właściwych dla danej profesji i branży. Kancelaria Kondracki Celej reprezentuje klientów także w postępowaniach dotyczących kontroli prawidłowości wydatkowania środków z dotacji, w tym wydatkowania środków z dotacji pochodzących ze środków Unii Europejskiej, oraz postępowaniach administracyjnych w przedmiocie ewentualnego zwrotu dotacji.
W tym zakresie oferujemy:
Nasi prawnicy reprezentują klientów indywidualnych w charakterze pełnomocnika lub obrońcy w postępowaniach dyscyplinarnych prowadzonych w szczególności przeciwko przedstawicielom zawodów prawniczych (adwokatom, radcom prawnym, sędziom, notariuszom i komornikom), członkom organów ścigania, nauczycielom akademickim, lekarzom, biegłym rewidentom oraz funkcjonariuszom służb mundurowych.
W tym zakresie oferujemy:
1) na etapie kontroli planowych i doraźnych:
2) na etapie działań pokontrolnych PANA:
Nasz zespół posiada szerokie doświadczenie w obronie firm audytorskich i biegłych rewidentów przed zarzutami stawianymi przez PANA. Dotyczy to m.in. kwestii zgodności dokumentacji z przepisami prawa, etyki zawodowej, SWKJ, a także zgodności działalności audytorskiej z Ustawą o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym oraz Rozporządzeniem 537/2014.
Dzięki naszej pracy, wielu klientom udało się uzyskać korzystne rozstrzygnięcia sądowe, w tym umorzenie postępowania z uwagi na znikomą korporacyjną szkodliwość czynu lub brak wypełnienia znamion przewinienia dyscyplinarnego, a także m.in. wstrzymanie wykonania decyzji o nałożeniu kary administracyjnej.
Pomagamy pokrzywdzonym, jak i osobom, którym zarzucono nadużycia komputerowe takie jak: oszustwa komputerowe, fałszerstwa komputerowe, niszczenie danych, sabotaż komputerowego, nieuprawnionych wejścia do systemu, podsłuch komputerowy, komputerowe szpiegostwo oraz kradzież programu komputerowego, a także inne przestępstwa popełniane za pomocą komputerów.
Współpraca z zewnętrznymi podmiotami umożliwia nam również pomoc przy doradztwie i tworzeniu zabezpieczeń systemów informatycznych.
Aktywnie wspieramy działy compliance poprzez między innymi: